В ПЦУ переходять парафіяни церкви, яку збудував міністр УНР

08 Березня 2019, 16:47
Церква у селі Боровичі Маневицького району 5963
Церква у селі Боровичі Маневицького району

За приєднання до Православної церкви України проголосували православні села Боровичі Маневицького району.

Збори проводили у сільському будинку культури 8 березня. Про це Район.Маневичі повідомили місцеві жителі.

Лише 20 осіб висловилося проти зміни конфесійної приналежності, а 153 особи підтримали таке рішення

Різдво-Богородична релігійна громада села Боровичі належить до Колківського благочиння, з якого розпочався на Волині розпочався процес приєднання до ПЦУ. Так, ще 30 грудня 2018 року н відповідне рішення прийняла парафія села Красноволя. Зголом до ПЦУ перейшли Нічогівка,  Тельчі, Годомичі. У Маневицькому благочинні рішення приєднатися до ПЦУ прийняли у Серхові і Городку

Довідково. Церква у селі Боровичі збудована у 1937 році. На ресурсі «Сад українського модерну» зазначають, що архітектура споруди «типовий Тимошенко». Таке припущення роблять через функціональні вікна і характерні куполи – тюльпаноподібні маківки, хоча вони і гіпертрофовані невдалим ремонтом. Мова йде про Сергія Тимошенка, відомого українського архітектора, який обіймав пост міністра шляхів в уряді Української Народної Республіки 1919-1920 роках. 

Читайте також: Як церква села Годомичі при Сталіні була осередком української культури

Він у 1930-1939 роках проживав у Луцьку, що був у складі Другої Речі Посполитої. Тоді Сергій Тимошенко  працював головним архітектором для сільськогосподарського будівництва на Волині, був діячем Волинського Українського об'єднання (з 1935 його голова і посол до польського сойму, 1938 — 39 — до Сенату) і Української Православної Церкви. Його називають активним поборником ідеї українізації Православної церкви в Польщі.

У 1931 Сергій Тимошенко став головою Ради Луцького Чесно-хресного братства, очолив Товариство прихильників православної освіти й охорони традицій православної віри імені митрополита Петра Могили. Установчі збори товариства імені П. Могили відбулися в приміщенні Українського клубу «Рідна Хата» в Луцьку 19 листопада 1931 року.

Читайте також: Волинь напередодні Другої світової війни була православним П’ємонтом, – історик

Коментарі
08 Березня 2019, 21:59
ВІТАЮ
11 Березня 2019, 01:22
Торжествує рагуль.in.ua., але хоч би на хвилинку замислились всі як почуває себе священник, який почав своє служіння ще в атеїстичні часи і більше як 30 років прослужив вірою і правдою своїм людям, про що вони самі свідчили, а натомість отримав ніж у спину, от і вся подяка. Але Господбь кожному воздасть по ділам їх.
11 Березня 2019, 20:10
Вітаю земляків із справжньою українською церквою! Як можна було надалі молитися московському Кирилу, який освячує російську зброю, спонсорує і фінансово, і духовно російську агресію на Донбасі? Жалко Петра Юрійовича, який поки що не зміг скинути з себе московські пута і стати відданим українським ідеалам. Ми теж у 1991 році приймали другу присягу – присягу на вірність Незалежній України, хоча як тільки нас не залякували московиті. І нічого не сталося поганого, як вони пророчили. Знаю і розумію, Петре Юрійовичу, як тиснуть на вас ваші промосковські зверхники, у яких з під ніг вислизає остання можливість впливати на українців та тримати нас в покорі. Але ви зрослися з Боровичами, стали своїм серед людей. Візьміть паузу на день-другий і прийміть єдино правильне рішення на користь людей, на користь Україні, адже боровичани від вас, Петре Юрійовичу, не відвернулися. Зробіть крок назустріч їм. І Бог воздасть вам.<br/>Василь Білан, Заслужений журналіст України
Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024