Маневичанам розповіли, як за кібербулінг притягують до відповідальності

16 Грудня 2019, 10:15
Ілюстративне зображення 4161
Ілюстративне зображення

У Верховній Раді України в грудні 2018 року прийняли закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Законом запровадили адміністративну відповідальність за вчинення булінгу, в тому числі й із застосуванням електронних комунікацій, – розповіли у Головному територіальному управлінні юстиції Волинської області.

Ось декілька прикладів судових рішень, в яких школярів визнали винуватими у вчиненні кібербулінгу:

  • У місті Нова Каховка (Херсонська область) учень разом зі своїм однокласником створив групу «Модний приговор м. Нова Каховка» в мережі «Інстаграм» та «Телеграм», в яких публікував фотографії, що містили інформацію про особисте життя та персональні дані інших осіб.
  • У місті Бровари (Київська область) учень на території школи вчинив булінг щодо іншого учня, зняв процес на відео та виклав відеозапис в соціальну мережу «Instagram». Суд не пояснив, які саме дії вчинив школяр, що вони були визнані булінгом.
  • Троє одногрупників за попередньою домовленістю, скориставшись тим, що потерпіла особа не закрила свою сторінку в «Інстаграмі», зробили скріншот із фото інтимного характеру та переслали одній із них вказані фото, знаючи про намір розмістити їх у соціальних мережах «Інстаграм» та «Вконтакті». Пізніше в «Інстаграмі» створили фейкову сторінку, на якій розмістили фото інтимного характеру потерпілої особи, а одна із дівчат поширювала ці самі фото серед одногрупників.

У всіх зазначених випадках як докази суду, надали скріншоти зі сторінок у соцмережах, особисті листування між учасниками, фото та відеоматеріали.

Цькування в соцмережах – це серйозне порушення прав інших, яке може закінчитися судовою залою.

Читайте також: Маневичанам розповіли про те, як відрізнити булінг від інших видів конфліктів

Коментар
01/03/2024 П'ятниця
01.03.2024