Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
У Маневичах планують створити систему профілактики та тестування на антитіла до вірусу імунодефіциту
У Маневичах планують створити систему профілактики та тестування на антитіла до вірусу імунодефіциту

У Маневичах планують створити систему профілактики та тестування на антитіла до вірусу імунодефіциту

13:00 03.10.2019
359

У Маневичах працювала Координаційна рада з проблем імунодефіциту людини/Синдрому набутого імунодефіциту, туберкульозу та наркоманії Волинської області.

Засідання відбулося під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Андрія Бурака та начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігоря Ващенюка.

«Сподіваюсь, що Координаційна рада проаналізує стан справ в Маневицькому районі по даних питаннях та напрацює конкретні заходи щодо попередження та запобігання епідемії небезпечних інфекційних захворювань», – сказав Андрій Бурак.

Ігор Ващенюк проінформував про Проєкт Концепції, підготовлений міжвідомчою робочою групою по розробці Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2019–2023 роки, що створили відповідним наказом МОЗ України від 3 листопада 2017 року № 74. Проєкт Концепції враховує основні положення «Політичної декларації з питань ВІЛ/СНІДу «Прискореними темпами до активізації боротьби з ВІЛ та припинення епідемії СНІДу до 2030» (Fast Track), прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН в червні 2016 року, яка передбачає впровадити низку заходів, що дозволять охопити послугами з профілактики ВІЛ 90% осіб із ключових щодо інфікування ВІЛ груп, охопити медичним наглядом 90% людей, які живуть з ВІЛ, призначити антиретровірусну терапію 90% з них та досягти невизначуваного рівня вірусного навантаження ВІЛ у 90% тих ЛЖВ, які отримують лікування антиретровірусними препаратами.

Це дасть можливість зупинити епідемію ВІЛ-інфекції в країні, запобігти новим випадкам інфікування ВІЛ, знизити смертність від хвороб, зумовлених ВІЛ.

Олена Макаренко, директор комунального підприємства «Волинський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом», секретар Координаційної ради, повідомила присутніх про стан епідемічної ситуації з ВІЛ/СНІД в області, прогноз розвитку епідемії, основні питання профілактики розповсюдження ВІЛ серед населення, діагностики та лікування ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД.

«У Маневицькому районі показник обстеження на ВІЛ/СНІД дорослого населення області нижче обласного і становить всього лише 1,7%, обласний – 5%. Що призводить до виявлення хвороби на пізніх стадіях та смертності від хвороб, зумовлених СНІДом. Працівники закладу проводять навчання і тренінги з питань тестування на ВІЛ-інфекцію з допомогою швидких тестів (ШТ) для медиків області», – зазначила Олена.

Фахівці КП «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» надають інформацію щодо порядку проведення тестування на ВІЛ-інфекцію та забезпечують дослідження з використанням швидких тестів.

Іван Низкогуз, генеральний директор обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання, інформував про виконання в області «Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемію туберкульозу, у тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року та плану заходів щодо її реалізації у Волинській області».

Також наголосив на гуманному ставленні до хворих, зокрема щодо недопущення ізоляції таких пацієнтів від суспільства.

«Хворі, які знаходяться на лікування в обласному протитуберкульозному санаторії для дорослих у селищі Колки не є заразливими, тому не несуть загрозу для життя і здоров’я оточуючих. У Маневицькому районі професійно працює лікар-фтизіатр, але неефективною є робота щодо профілактики та виявлення на ранніх стадіях хвороби. Слід боротися з причиною, а не наслідками. Інфекції, про які йдеться на засіданні ради – це наслідки діяльності суспільства в цілому, низького рівня життя і самосвідомості», – сказав Іван Онуфрійович.

Директор комунального підприємства «Маневицька центральна районна лікарня» Олег Бегаль розповів про проблеми впровадження антивірусної терапії та ведення реєстру через Медичну інформаційну систему. Зупинився на гострому питанні для району –

«Хвора на ВІЛ дитина, батьки якої відмовилися від лікування. У разі і подальшої відмови від надання медичної допомоги дитині, вирішено – ініціювати відповідними службами вилучення дитини з сім’ї, так як в даному випадку є загроза для життя і здоров’я дитини», – пояснив директор Маневицької ЦРЛ.

У своїй доповіді головний лікар Маневицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Самчук зупинилась на проблемних питаннях для населення сільського району – це недовіра до анонімності діагнозу, низький рівень відповідальності за своє здоров’я та недостатній рівень знань людей про безпеку збоку хворого для довколишніх, шляхи зараження.

«Первинною ланкою медицини буде активована робота щодо використання швидких тестів на ВІЛ у роботі сімейних лікарів та терапевтів. Лікар первинної допомоги допомагатиме визначитися щодо необхідності тестування для тих пацієнтів, які дійсно цього потребують», – запевнила Тетяна.

Виконувач обов'язки начальника відділу освіти райдержадміністрації Володимир Фурманчук розповів про інформаційні заходи, які проводять навчальними закладами району – виховні години, лекції, місячники та інше. Директор Центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Лариса Лісовецька розповіла про інформаційну роботу з дорослим населенням.

Начальник сектору реагування патрульної поліції Олексій Лисюк розповів про роботу, яку проводять щодо профілактики наркоманії в районі. Під час засідання Координаційної ради також запропонували затвердити «Положення про Волинську обласну Координаційну раду з координації дій у відповідь на поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, наркоманії, керованих та інших інфекційних захворювань», яким передбачили заходи щодо зниження захворюваності та смертності від хвороб, зумовлених СНІДом, шляхом створення та функціонування ефективної системи надання якісних і доступних послуг щодо профілактики, тестування на антитіла до ВІЛ, насамперед серед ключових щодо інфікування ВІЛ груп, лікування, догляду і підтримки ЛЖВ у рамках реформування системи охорони здоров’я.Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
12 грудня
Сьогодні
Вчора
10.12.2019
09.12.2019
08.12.2019
07.12.2019
06.12.2019
05.12.2019
04.12.2019
03.12.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин