Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Маневичанам розповіли, які гроші не підлягають оподаткуванню
Маневичанам розповіли, які гроші не підлягають оподаткуванню

Маневичанам розповіли, які гроші не підлягають оподаткуванню

10:00 11.11.2019
737

Не підлягає оподаткуванню ПДФО сума грошей, що надає благодійна організація як допомогу на лікування.

Згідно з п.п. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються та, відповідно, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб гроші або вартість майна (послуг), що надають як допомогу на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання грошей), серед яких, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, коштом коштів благодійної організації, – інформують у секторі комунікації ГУ ДПС у Волинській області.

Норми п.п. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 ПКУ можуть бути застосовані благодійною організацією за наявності відповідних підтвердних документів, що підтверджують цільовий характер надання грошей на оплату лікування або медичного обслуговування (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника податку (якщо оплата відбувається після надання таких послуг).

Такими підтвердними документами можуть бути документи, що підтверджують потребу фізичної особи-платника податку в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність та характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану платника податку), документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи в залежності від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.

Податковий кодекс України не визначає відмінностей в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб сум допомоги для оплати вартості таких послуг в Україні або за кордоном.

Читайте також: В обігу з'явилася найбільша купюра у 1000 гривень

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
13 грудня
Сьогодні
Вчора
11.12.2019
10.12.2019
09.12.2019
08.12.2019
07.12.2019
06.12.2019
05.12.2019
04.12.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин