Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Маневицьких підлітків попередили про кримінальну відповідальність за вчинення злочинів
Маневицьких підлітків попередили про кримінальну відповідальність за вчинення злочинів

Маневицьких підлітків попередили про кримінальну відповідальність за вчинення злочинів

12:00 17.11.2019
928

Серед неповнолітніх маневичан поширюють думку, що до повноліття за їх правопорушення відповідають батьки. Але, насправді, це твердження є помилковим.

Відповідно до вимог Кримінального кодексу України до кримінальної відповідальності підлягають особи, яким на момент коли вони вчинили злочин виповнилося шістнадцять років, – кажуть у Маневицькій місцевій прокуратурі.

Це так званий загальний вік кримінальної відповідальності. У законі також передбачають і знижений вік кримінальної відповідальності. Йдеться про осіб віком від 14 до 16 років. Останні підлягають кримінальній відповідальності за такі види злочинів, як:

  • Убивство
  • Умисне тяжке тілесне ушкодження
  • Зґвалтування
  • Хуліганство та інші.

Неповнолітні віком від 11 до 14 років не можуть бути суб’єктами злочину, оскільки не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність.

Проте у частині 2 статті 97 Кримінального кодексу України визначають, що до цих осіб можуть застосувати примусові заходи виховного характеру, такі як:

  • Застереження
  • Обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього
  • Передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання
  • Покладення на неповнолітнього, який досяг п’ятнадцятирічного віку і має майно, кошти або заробіток, обов’язку відшкодування заподіяних майнових збитків
  • Направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення, але на термін, що не перевищує трьох років.

Додатково у Маневицькій місцевій прокуратурі повідомляють, що упродовж 2019 року у провадженні СВ Маневицького ВП ГУНП в області перебувало три кримінальні провадження стосовно неповнолітніх, яким повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень і надалі скерували з обвинувальним актом до суду для розгляду по суті.

«Пам’ятайте головне, що для того, щоб дитина не вчиняла правопорушень, необхідними є гармонійні стосунки в сім’ї. Важливо, щоб вона почувалася потрібною і бажаною. Батьки, а не вулиця, повинні підказувати підлітку, як йому жити й поводитися. Лише спільними зусиллями як працівників правоохоронних органів так і педагогів, батьків можна досягти бажаного результату», – ідеться у повідомленні.

Читайте також: Жителів Маневиччини знайомлять з особливостями кримінальної відповідальності

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
11 грудня
Сьогодні
Вчора
09.12.2019
08.12.2019
07.12.2019
06.12.2019
05.12.2019
04.12.2019
03.12.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин