Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Маневиччина: хто такі громадські радники і як ними стати
Маневиччина: хто такі громадські радники і як ними стати

Маневиччина: хто такі громадські радники і як ними стати

10:38 15.11.2019
499

Громадським радником можна стати без юридичної освіти.

Про це повідомила прес-служба юстиції Волині.

Громадські радники – це активні та небайдужі люди, озброєні правовими знаннями та навичками, які вони готові застосувати для допомоги у своїх громадах. Вони стоять найближче до людей, розуміють проблеми громади, виконують свої функції безоплатно. Іншими словами, це звичайні люди, які не мають юридичної освіти, проте пройшли спеціальне навчання з базових правових питань та отримали відповідні свідоцтва.

Громадські радники уважно вивчають наявну правову проблему та перенаправляють до компетентної інституції або надають правову інформацію, яка допоможе людині самостійно розв’язати свою проблему. Ці поради громадського радника можуть стосуватись як конкретної особи, так і усієї громади.

Громадські радники знають, як працює система правосуддя, які існують провайдери правової допомоги й розуміють до якої інституції необхідно звернутись людям, щоб найшвидше й найякісніше отримати професійну правову послугу, яка розв'яже їхнє питання чи проблему.

До громадських радників звертаються за порадою та допомогою не лише окремі громадяни, але й представники місцевої влади, яким потрібні підказки у процесах реформування, децентралізації, комунікації тощо. Громадські радники можуть ініціювати та реалізовувати позитивні зміни у своїх містах та селах, отримати підтримку від держави та громади.

Як повідомляє юстиція Волині, громадським радником може стати кожен активний громадянин України, який відчуває бажання творити позитивні зміни у суспільстві, здатен вчитися та навчати, а також якісно спілкуватись з мешканцями своїх громад. Для цього необхідно подати свою кандидатуру під час проведення конкурсу та пройти відбір.

В Україні є 137 громадських радників, які об’єдналися в організацію «Асоціація громадських радників України». На Волині вони діють у місті Луцьк та в селах Смідин і Баїв.

За даними юстиції Волині, розбудову спільноти громадських радників підтримують спільно Міжнародний фонд «Відродження», Координаційний центр з надання правової допомоги, Українська фундація правової допомоги, Мережа правового розвитку та Міністерство юстиції України.

Побачити, чи діють громадські радники у Вашій громаді, ви можете за цим посиланням.

Читайте також: Маневичанам розповіли, як за кібербулінг притягують до відповідальності

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
15 грудня
Сьогодні
Вчора
13.12.2019
12.12.2019
11.12.2019
10.12.2019
09.12.2019
08.12.2019
07.12.2019
06.12.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин