Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Як на Маневиччині із відходів роблять альтернативне паливо та матеріал для меблів

12:33 11.12.2019
773

У державному підприємстві «Городоцьке лісове господарство» виготовлення технологічної тріски є одним і далеко не останнім кільцем у ланцюгу переробки.

Причина проста: очевидна економічна вигода, адже для виготовлення тріски використовується деревина найнижчої якості, фактично – відходи. Про це пише пресслужба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Виробництво технологічної тріски ведеться з різних видів деревних відходів. Це відходи від лісопилення та залишки, які утворюються при проведенні комплексу лісозаготівельних робіт та які не придатні до подальшого використання.

Отриману біомасу активно використовують не лише для вироблення тепла, а й для виготовлення деревостружкових плит.

Продаж технологічної тріски як альтернативного виду палива сьогодні – один із перспективних напрямків виробничої діяльності лісгоспу. А ще – додаткове джерело надходження коштів, що особливо важливо у непростий фінансовий період для галузі. До речі, таким чином ще й виконується відповідна програма Уряду щодо випуску альтернативних видів палива.

Головний інженер державного підприємства «Городоцьке лісове господарство» Олександр Крисик розповідає, що технологічну тріску почали виробляти два роки тому, коли питання альтернативних видів палива стало особливо актуальним.

«Замість продажу кускових відходів, ми обрали переробку та реалізацію вже напівфабрикату. До речі, щепа – не лише паливо. Вона йде в основу шпонованих меблів, використовується для будівництва каркасних будинків, може бути основою для виготовлення підлоги», – зазначає Олександр Крисик.

Щомісячний об'єм випуску – 400-500 метрів кубічних. Тріска використовується для виробництва OSB- та ДСП-плити. В подальшому – як заготовки для меблів або для будівництва. Щепа, яка за якістю не підходить для виготовлення меблів, використовується як паливо. Минулого року щепа постачалась для опалення центральної Маневицької лікарні.

Олександр Крисик зазначає, що цього сезону, на жаль, є певні труднощі із реалізацією тріски. Причина цього не локальна, а така ж, як і в усій державі. Падає ціна, відсутній збут як на ділові асортименти, так і дров'яну деревину. Попит на внутрішньому ринку зменшився в рази.

Найкращий варіант – щоб тріску купували місцеві підприємства чи організації. Тому що при таких умовах буде враховано і логістику. Тим більше, що технологічна тріска, купити яку сьогодні не складно, відмінний варіант як для великих теплоелектростанцій, так і для малих господарств.Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
29 січня
Вчора
27.01.2020
26.01.2020
25.01.2020
24.01.2020
23.01.2020
22.01.2020
21.01.2020
20.01.2020
19.01.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин