Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Маневичан штрафуватимуть за перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час
Маневичан штрафуватимуть за перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час

Українців штрафуватимуть за перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час

12:05 11.01.2020
628905

У законодавстві України про охорону та захист прав дитини встановили відповідальність за факти перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час на вулиці.

Дитина – це особа віком до 18 років (повноліття). Малолітня дитина – дитина віком від 0 до 14 років. Неповнолітня – з 14 до 18 років, – про це йдеться у Законі України «Про охорону дитинства».

Відповідальність за порушення законодавства:

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Стаття 180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.Згідно зі статтею 255 КпАП, протоколи про порушення статті 1801 КпАП вправі складати органи внутрішніх справ.

Далі справи про адмінправопорушення за перебування дітей у нічний час у розважальних закладах розглядатимуть у суді (стаття 221 КпАП). Посадових осіб підприємств, установ, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн до 850 гривень). За повторне порушення протягом року – від 850 до 1700 гривень.

Закон України «Про охорону дитинства»

Стаття 20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Діти віком до 16 років з 22.00 до 6.00 години можуть перебувати у розважальних закладах, закладах громадського харчування лише в присутності батьків чи законного представника дитини.

Власники закладів сфери розваг, закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 6.00 години дітей до 16 років без супроводження батьків, законних представників дітей. Також вони мають право з 22.00 до 6.00 години вимагати у відвідувача документів, що засвідчує особу.

Відтак, про що потрібно пам’ятати!

  • Дітям заборонено з 22:00 до 06:00 перебувати без супроводу батьків у громадських місцях
  • Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку
  • У разі виявлення дитини в розважальному закладі чи в громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією тощо) у нічний час, буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (стаття 184 КУпАП)

Читайте також: Як зробити канікули безпечними: поради поліцейських

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Ірка

10:11 12.01.2020

А що скажете про дітей що навчаються в технікумах після 9 класу??? Часто в інших містах де немає батьків? Після 9 класу діти мають і навіть 14 років

федя

19:15 13.01.2020

значит дети должны сидеть в это время в общаге или на квартире (если арендуют жилье)

Юлия

23:52 13.01.2020

А какая надобность учащимся техникумов ходить в такие места после 22-00? Пусть дома спят

Карина

13:45 14.01.2020

Наконец-то приняли нормальный закон, дети до 16 лет после 22-х должны находится дома, а не шастать по улицам.

Аелксандр

18:59 15.01.2020

Возвращаемся к совку, круто, здравствуй тоталитарный режим!!!

Ольга

11:38 17.01.2020

Какой совок, вы о чем? Орущие пьяные подростки по ночам на улицах по вашему норма? За этот закон руками и ногами за!!!

Юлія

00:00 18.01.2020

Що ви там розказуєте ,діти ходять
і п'яні до мовчки по улице,а батькам байдуже,і де закони якщо їм даже спіртне продають.

28 січня
Сьогодні
Вчора
26.01.2020
25.01.2020
24.01.2020
23.01.2020
22.01.2020
21.01.2020
20.01.2020
19.01.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин