Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Видобуток корисних копалин на Волині легалізують або припинять
Видобуток корисних копалин на Волині легалізують або припинять

Видобуток корисних копалин на Волині легалізують або припинять

11:50 21.02.2020
700

В Україні хочуть активізувати роботу з виявлення незаконних кар’єрів із видобутку піску та інших порушень природоохоронного законодавства.

Так розпорядився прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час останньої селекторної наради з керівниками областей, інформують у Волинській ОДА.

«Всі повинні розуміти, що поблажок не буде ні зараз, ні через рік. Легалізувати увесь тіньовий бізнес – пріоритет держави. Безповоротно! На сьогоднішній день маємо хороші показники по ліквідації ігрового бізнесу та незаконних АЗС. Тепер беремося захищати природні надра і налагодити видобуток корисних копалин у законному руслі», – наголосив керівник уряду.

За його словами, у минулому році виявили 205 фактів незаконного видобутку корисних копалин по усій Україні, а це смішна та нереальна цифра.

«Видобувають пісок, глину, торф, гравій та бурштин. Всі про це знають, але зафіксованих фактів мало», – зазначає Гончарук.

Тому цього року прем'єр зобов’язав усі відповідальні структури зосередитися на виявленні таких об’єктів та спрямувати їх діяльність в законне русло – з ліцензіями й офіційно працевлаштованими робітниками.

За інформацією Держаної екологічної інспекції у Волинській області, у 2019 році здійснили 13 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері використання надр.

Лише у чотирьох випадках виявили незаконний видобуток піску, а сума завданих збитків державі склала 2,1 мільйона гривень. Нелегальні піщані кар’єри зафіксували на території Шацького району в урочищі «Красинська гора», Камінь-Каширського району поблизу села Раків Ліс, Любешівського району у ДП СЛАП «Любешівагроліс» та Маневицького району на території Галузійської сільради.

У 2020 році на Волині по факту незаконного використання надр (піску) склали один протокол і винесли постанову на суму 680 гривень.

Також в рамках кримінального провадження у Державній екологічній інспекції подали цивільний позов по факту незаконного видобування торфу на суму 1,9 мільйона гривень.

Читайте також: Жителя Маневицького району засудили за незаконний видобуток бурштину

Галузійці попросили народну депутатку допомогти вирішити інцидент з видобутком бурштину

У Куклах затримали бурштинокопача на місці злочину

Бурштин спотикання: що за три роки (на)робив «Волиньприродресурс». РОЗСЛІДУВАННЯ

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
10 квітня
Вчора
08.04.2020
07.04.2020
06.04.2020
05.04.2020
04.04.2020
03.04.2020
02.04.2020
01.04.2020