Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Лісники закликають не випалювати суху траву
Лісники закликають не випалювати суху траву

Маневицький район: лісники закликають не випалювати суху траву

19:40 21.02.2020
376

На календарі ще зима, але з настанням перших сонячних променів розпочинається небезпечний період у лісових масивах – підпал сухої трави чи очерету на болотах.

Спалювання сухих рослинних залишків стало для жителів Маневицького району настільки звичним, що практично не звертають увагу на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю, пише головний лісничий державного підприємства «Маневицьке лісове господарство» Віталій Пащук.

Саме це й завдає чимало клопоту лісівникам й невиправної шкоди природі. Підпали на узбіччях доріг та полях під лісом перекидаються на лісосмуги й лісові масиви, займаються дерева, гине лісова звірина, значної шкоди завдається верхньому шару ґрунту. Багато людей вважає, що спалювання трави корисне. Проте ефект швидшого росту трави в результаті випалювання є оманливим. Особливо небезпечне весняне випалювання трави для лісу.

Для захисту лісових насаджень від пожеж на весняний період 2020 року у підприємстві запланували поновити протипожежні мінералізовані смуги загальною протяжністю 1500 кілометрів та створити 500 кілометрів.

У підприємстві нагадують, що згідно з законодавством, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою адміністративну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків, а за особливо великі збитки передбачили й кримінальну відповідальність.

Найбільше лісових пожеж виникає поблизу населених пунктів, що зумовлено великим рекреаційним навантаженням на лісові масиви та недодержання елементарних правил поводження в лісі та додержання вимог пожежної безпеки, необхідно дотримуватись таких правил:

  • Не підпалюйте суху траву на лісових галявинах, якщо побачите, як це роблять інші зупиніть їх і поясніть чим небезпечні такі дії
  • Ніколи не розводьте багаття в сухому лісі, а якщо таке сталось перед тим, як піти з лісу, залийте багаття водою
  • Ніколи не кидайте непогашенні сірники або цигарки в лісі чи на узліссі.

Якщо виявили вогонь у лісі, необхідно терміново:

  • Збити полум’я гілками листяних порід дерев заливаючи водою або закидаючи вологим ґрунтом
  • Якщо пожежа велика – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном «101» та на телефон підприємства 2-25-97 або мобільний 068-961-35-28 і повідомити про місце загоряння
  • Повідомити про пожежу найближче лісництво, поліцію, органів МНС або місцеве самоврядування.

«Наполегливо просимо не випалювати суху траву, рослинні залишки та побутові відходи (сміття), давайте запобігати вогняному лиху разом!» додав лісничий.

Читайте також: Жителів Маневицького району просять не палити суху траву

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
5 квітня
Сьогодні
Вчора
03.04.2020
02.04.2020
01.04.2020
31.03.2020
30.03.2020
29.03.2020
28.03.2020