Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Затвердили рекомендації закладам освіти для роботи з 1 вересня
Затвердили рекомендації закладам освіти для роботи з 1 вересня

Вхід лише у масці: затвердили рекомендації закладам освіти для роботи з 1 вересня

11:15 03.08.2020
3386

З 1 вересня до закладів освіти допускатимуть лише у масках або респіраторах, водночас на заняттях маски можна буде не використовувати.

Педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття і зможуть проводити уроки на відкритому повітрі. Тимчасові рекомендації МОЗ розробили для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів, повідомили на сайті Маневицької РДА.

Вхід до закладу освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю.

На заняттях захисні маски або респіратори можна не використовувати. Водночас під час пересування приміщеннями закладу носіння масок є обов’язковим.

Перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття. Тих, у кого виявлятимуть симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направлятимуть до медпрацівника для огляду.

Читайте також: Волинь поділили на зони за поширенням коронавірусу, Маневиччина – у жовтій зоні

Персоналу проведуть обов’язкову термометрію і не допустять до закладу з температурою понад 37,2. Водночас для учнів та студентів температурний скринінг не буде обов’язковим.

Закладам також рекомендували адаптувати освітній процес. Зокрема, проводити заняття на відкритому повітрі за можливості, передбачити змогу визначати різний час початку та закінчення занять, перерв для різних класів та груп, обмежити масові заходи (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях. У закладі також необхідно буде запобігати утворенню скупчень учнів/студентів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами й аудиторіями.

На період карантину заклади повинні забезпечити наступні умови безпеки:

  • Місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень
  • Збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери
  • Підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук
  • Плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю
  • Обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту
  • Розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами
  • Провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття
  • Очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.

Рекомендації також встановлюють особливості організації харчування. Так, у період карантину не дозволяють харчування за типом «шведського столу» та з самообслуговуванням. Заклад також повинен мати графік харчування учнів/студентів. Відстань між столами має бути не менш як 1,5 метри, а за одним столом має бути не більш ніж чотирьох осіб.

Працівники харчоблоку працюватимуть у захисних масках і одноразових рукавичках. Працівники, які видають страви або здійснюють розрахунок, додатково матимуть захисні окуляри або щиток.

Керівники закладів також мають забезпечити проведення роз’яснень та інструктажів для персоналу та здобувачів щодо того, як запобігти зараженню та поширенню коронавірусу, як реагувати на симптоми COVID-19, як правильно використовувати й утилізовувати маски/респіратори, рукавички. Крім того, закладам рекомендовано розробити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з випадками COVID-19 у закладі.

Також встановили рекомендації щодо перевезення дітей та працівників закладу в шкільному транспорті. Перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук, щоденно контролювати їхній стан здоров’я та не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби й температурою вище 37,2.

Салон транспорту необхідно дезінфікувати до початку та в кінці робочої зміни. Вхід до салону автотранспорту здійснюють за наявності захисної маски/респіратора. Кількість пасажирів має бути у межах кількості місць для сидіння.

Нагадаємо, що загальнонаціональний карантин, який встановили через пандемію COVID-19, продовжили до 31 серпня 2020 року. З 1 серпня залежно від епідемічної ситуації в кожному з регіонів встановлюють один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки – «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний».

Приєднуйтесь до Район.Маневичі у Viber та Telegram і дізнавайтесь новини району одні з перших

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
22 вересня
Вчора
20.09.2020
19.09.2020
18.09.2020
17.09.2020
16.09.2020
15.09.2020
14.09.2020
13.09.2020