Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Маневицькі рятувальники нагадали про правила безпеки під час виборів
Маневицькі рятувальники нагадали про правила безпеки під час виборів

Маневицькі рятувальники нагадали про правила безпеки під час виборів

15:00 17.10.2020
528

Жителям Маневиччини розповіли про порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) на території Волинської області.

З метою протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 на території Волинської області під час організації та проведення місцевих виборів:

1. Встановити, що на період дії карантину місцеві вибори проводять зі здійсненням протиепідемічних заходів відповідно до Порядку.

2. Відповідно до вимог пункту 43 і постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641, видатки, пов’язані зі здійсненням протиепідемічних заходів у зв’язку з організацією та проведенням виборів, здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів (в тому числі за рахунок резервних фондів зазначених бюджетів).

Читайте також: Маневицькі рятувальники нагадали про правила пожежної безпеки на виборчих дільницях

3. Відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації (Віктор СТАСЮК), районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам міських (міст обласного значення) рад, об’єднаним територіальним громадам виконання протиепідемічних заходів, здійснювати відповідно до вимог Порядку (додається).

4. Районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам міських (міст обласного значення) рад, об’єднаним територіальним громадам забезпечити членів виборчих комісій засобами захисту з розрахунку: на кожного члена комісії на добу – 6 масок (респіраторів); на кожну виїзну бригаду – 1 упаковування захисних рукавичок; на кожну виїзну бригаду – 2 захисних щитка.

Про забезпечення членів виборчих комісій засобами індивідуального захисту доповісти до 16:00 20 жовтня 2020 року в регіональний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, на електронну адресу [email protected]

5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на районні державні адміністрації, виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад, виконавчі комітети рад об’єднаних територіальних громад, головного державного санітарного лікаря Волинської області (Наталія Янко), відділ адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації (Віктор Стасюк) в межах та спосіб, який визначили у законодавстві.

Читайте також: У Загорівці рятувальники ліквідували пожежу

Порядок

1. Цей Порядок визначає механізм здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

2. Під час проведення заходів передвиборної агітації, зокрема шляхом встановлення агітаційних наметів, роздачі друкованих агітаційних матеріалів, особи, які безпосередньо залучені до таких заходів, повинні використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлені самостійно, дотримуватися санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог.

3. Центральна виборча комісія, окружна, територіальна та дільнична виборчі комісії (далі - виборча комісія) забезпечують організацію підготовки та проведення відповідних виборів із дотриманням санітарних норм та правил, протиепідемічних заходів, затверджених цим Порядком.

4. Перед початком роботи голова окружної, територіальної, дільничної виборчої комісії, в разі його відсутності – заступник голови виборчої комісії, а в разі відсутності голови та його заступника – секретар комісії визначає відповідальну особу, яка проводить опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та температурний скринінг: усім особам, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій, перед входом до таких приміщень; усім особам, які беруть участь в організації голосування виборців за місцем перебування; залученим до виконання обов'язків під час виборчого процесу поліцейським, працівникам органів, закладів, установ, на території яких розташовані приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій.

Читайте також: Прилісне: рятувальники гасили пожежу господарської будівлі

У разі виявлення в особи підвищення температури тіла понад 37,2° С та/або симптомів респіраторних захворювань такій особі рекомендовано утриматися від відвідування приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування, участі в організації голосування виборців за місцем перебування та звернутися за медичною допомогою.

5. Під час проведення підготовки до виборів за можливості обмежуються масові заходи у закритих приміщеннях. Обмеження, пов'язані з відвідуванням закладів освіти, на території яких розташовуються приміщення виборчих комісій та приміщення для голосування, не поширюються на суб'єктів та інших осіб, які забезпечують виборчий процес.

6. На вході до приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування: обладнуються місця зі спиртовмісними дезінфекційними (антисептичними) засобами для рук (стійки, станції, настінні диспенсери тощо); розміщуються інформаційні матеріали щодо протиепідемічних заходів, що впроваджуються.

7. Біля входу та у приміщенні для голосування наноситься розмітка, що вказує на необхідність дотримання фізичної дистанції не менше 1 метра та оптимальний маршрут руху для здійснення голосування. За можливості забезпечується окремий вхід та вихід з приміщення для голосування, а потоки виборців, що входять до приміщення для голосування та залишають його, повинні бути розділені.

Для виключення масових скупчень людей на виборчих дільницях у день голосування у приміщеннях, де проводиться голосування, територіальній, окружній, дільничній виборчим комісіям разом з обласними, Київською міською держадміністраціями та органами місцевого самоврядування рекомендується забезпечити проведення організаційно-роз'яснювальної роботи, спрямованої на доведення до відома виборців та осіб, які забезпечують виборчий процес, інформації про протиепідемічні заходи під час організації та проведення виборів на період дії карантину.

Читайте також: Маневицькі вогнеборці допомагали гасити пожежу на Камінь-Каширщині

8. У приміщенні виборчої комісії, приміщені для голосування та біля виходу з них обладнуються місця (контейнери/урни) для централізованого збору та утилізації використаних засобів індивідуального захисту та забезпечується візуальне позначення таких місць.

9. У приміщенні для голосування рекомендується одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.

10. Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчою комісією, повинні бути виготовлені з матеріалів, що піддаються дезінфекції. Використання тканини на столах не дозволяється.

11. Виборцям під час проведення голосування необхідно: дотримуватися протиепідемічних заходів, установлених цим Порядком; обробити руки дезінфекційними (антисептичними) засобами перед входом до приміщення для голосування та після виходу з нього; перебувати у респіраторі або захисній масці, у тому числі виготовленій самостійно, таким чином, щоб були прикриті рот та ніс.

Члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи; мінімізувати час перебування у приміщенні для голосування; утриматися від відвідування приміщень для голосування разом з дітьми; після виходу з приміщення для голосування залишити одноразові рукавички, інші одноразові засоби індивідуального захисту в контейнерах/урнах для централізованого збору та утилізації використаних засобів індивідуального захисту; за можливості для здійснення голосування використовувати особисту ручку.

Читайте також: На Маневиччині звільнили дороги від повалених дерев

Для випадків, коли у виборця, який прийшов на виборчу дільницю, виявлено підвищення температури тіла понад 37,2° С та/або симптоми респіраторних захворювань, у приміщенні для голосування на кожній з виборчих дільниць необхідно облаштувати відокремлені кабіну та виборчу скриньку для голосування.

12. Виборцям, які підлягають самоізоляції відповідно до пункту 20 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 p. N 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (Офіційний вісник України, 2020 p., N 63, ст. 2029, N 72, ст. 2288), рекомендують здійснювати голосування за місцем перебування.

Виборці, які виявили бажання проголосувати за місцем перебування, не пізніше 20 години останньої п'ятниці перед днем виборів повинні подати заяву з доданою довідкою медичної установи про стан їх здоров'я для прийняття відповідною дільничною виборчою комісією на її засіданні рішення щодо їх включення до витягу із списків виборців для голосування за місцем їх перебування.

13. Члени виборчої комісії та особи, що забезпечують виборчий процес у приміщенні виборчої комісії, приміщенні для голосування та перед входом до цих приміщень, розміщуються з дотриманням вимог фізичного дистанціювання (відстань між посадковими місцями не менше 1 метра) або із застосуванням фізичних бар'єрів (наприклад, прозорі екрани).

Читайте також: У Маневицькому районі рясні зливи підтопили майже 30 гектарів

14. У день виборів у приміщенні для голосування визначеним виборчою комісією членом комісії або балансоутримувачем приміщення здійснюється регулярне, не рідше ніж один раз на 2 години, протирання контактних поверхонь (дверні ручки, поручні, сидіння тощо) дезінфікуючими засобами без переривання виборчого процесу. Обробка окремих частин виборчих скриньок допускається без безпосереднього нанесення/розпилювання дезінфікуючої речовини на поверхню скриньки. Не допускається потрапляння такої речовини та засобів усередину виборчої скриньки.

Проведення вологого прибирання приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування, санітарних кімнат (за наявності) з використанням мийних та дезінфікуючих засобів здійснюється не рідше ніж один раз на 4 години під час роботи виборчої комісії чи в день голосування. За сприятливих погодних умов вікна на виборчій дільниці повинні бути відчинені, а вхідні та вихідні двері зафіксовано у постійному відкритому стані. В іншому разі у приміщенні для голосування необхідно забезпечити регулярне провітрювання.

15. Члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розташовані приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій, інші особи, які забезпечують виборчий процес та перебувають у приміщенні виборчої комісії, приміщенні для голосування, зобов'язані бути одягненими у захисну маску (респіратор без клапану видиху) та/або захисний щиток. У разі виявлення випадку гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в одного із членів виборчої комісії всі інші члени виборчої комісії можуть продовжувати виконувати свої функції за відсутності симптомів респіраторних захворювань.

У разі наявності контакту з хворим без застосування засобів індивідуального захисту такі члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію в порядку, встановленому законодавством. Під час організації голосування виборців за місцем перебування члени виборчої комісії та особи, які забезпечують виборчий процес, зобов'язані перебувати в приміщеннях у рукавичках, захисній масці (респіраторі без клапану видиху) та/або захисному щитку.

Читайте також: У Маневицькому районі знешкодили 11 боєприпасів

Виборцю необхідно самостійно, не передаючи документ в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. При цьому виборець самостійно (за можливості) перегортає сторінку документа для повного ознайомлення з його даними членами виборчої комісії. Після кожного відвідування місця перебування виборця (крім голосування на спеціальних виборчих дільницях) членами виборчої комісії та особами, які забезпечують виборчий процес, використані захисні маски та рукавички підлягають утилізації, а захисні щитки та канцелярське приладдя, що видається виборцю, - дезінфекційній обробці.

16. На спеціальних виборчих дільницях можуть встановлюватися додаткові протиепідемічні заходи відповідно до встановленого режиму перебування закладу чи установи, на території яких розташована виборча дільниця. До роботи на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров'я та в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським, іншим особам, які забезпечують виборчий процес та перебувають у приміщенні виборчої комісії, приміщенні для голосування, рекомендується не пізніше ніж за 72 години до дня виборів пройти тестування на наявність гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, методом полімеразної ланцюгової реакції та брати участь у роботі виборчої комісії за умови отримання негативного результату.

17. Під час транспортування виборчої документації в автомобілі рекомендується забезпечувати постійне провітрювання. Після транспортування виборчої документації необхідно провести дезінфекцію салону відповідного транспортного засобу.

18. Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів, виборчих бюлетенів та іншої передбаченої виборчої документації у приміщенні виборчої комісії, приміщенні для голосування балансоутримувачем такого приміщення проводиться дезінфекція.

Читайте також: У Городку при пожежі загинула людина

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
26 жовтня
25.10.2020
24.10.2020
23.10.2020
22.10.2020
21.10.2020
20.10.2020