Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
В Україні створили Національну соціальну сервісну службу: чим вона займатиметься
В Україні створили Національну соціальну сервісну службу: чим вона займатиметься

Чим займатиметься новостворена Національна соціальна сервісна служба в Україні

10:25 16.11.2020
487

Рішенням Уряду створили Національну соціальну сервісну службу України. Головою Національної соціальної сервісної служби України Кабінет Міністрів призначив Владислава Машкіна.

Про це йдеться на Урядовому порталі.

За словами міністерки соціальної політики України Марини Лазебної, створення та старт роботи Нацсоцслужби дозволить вже у найближчій перспективі зробити систему соціального захисту більш адресною та ефективною, забезпечити захист прав дітей та розвивати якісні сервіси для громадян, що потребують державної підтримки.

Читайте також: У Маневицькому районі для надання адресної допомоги працюють «гарячі лінії»

По-перше, сфера соціального захисту управлятиметься по-новому. У 2021 році передбачають утворення територіальних органів Нацсоцслужби на регіональному та субрегіональному рівнях.

Функціонування такої мережі дасть змогу встановити єдині стандарти соціальної підтримки та контролювати їх дотримання. Таким чином, незалежно від регіону, той чи інший вид соціальної допомоги чи соціальних послуг людині надаватимуть однаково повно і якісно.

Також це дозволить уникнути проблеми дублювання функцій на різних рівнях виконавчої влади.

По-друге, нова інституція сприятиме розвитку соціальних послуг, якісних сервісів, наближених до громадян.

Запланували розширити можливості для одержання соціальних послуг, поліпшити їх якість, створити та розвивати якісні соціальні сервіси для населення в громадах, за місцем проживання та вчасно організовувати спеціалізовані соціальні послуги. Також ці соціальні послуги мають стати максимально доступними для найменш захищених громадян – людей похилого віку, осіб з інвалідністю, людей та сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Особливу увагу будуть приділяти профілактиці складних життєвих обставин в житті сімей та окремих громадян, ранньому виявленню вразливих сімей.

У Національній соціальній сервісній службі України будуть забезпечувати управління системою надання соціальних послуг та організаційно, кадрово, методично забезпечувати їх розвиток, перш за все, на рівні місцевих громад, де у них відчувається найгостріша потреба.

Також контролюватимуть, щоб найуразливіші громадяни одержували базові соціальні послуги безкоштовно, належної якості, відповідно до затверджених стандартів і вимог.

Наразі завершують всі необхідні процедури для старту та подальшої ефективної роботи.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
29 листопада
Вчора
27.11.2020
26.11.2020
25.11.2020
24.11.2020
23.11.2020
22.11.2020
21.11.2020