Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Підпал сухої трави
Підпал сухої трави

Жителям Маневиччини нагадують про небезпеку випалювання сухої трави

15:00 01.04.2021
463

Рятувальники нагадують про небезпеку випалювання сухої трави та штрафи за порушення закону.

Про це повідомили редакції Район.Маневичі в пресслужбі Маневицького відділу державної служби з надзвичайних ситуацій (УДСНС).

Читайте також: У Маневичах рятувальники ліквідували пожежу - горів автомобіль

Щорічно з настанням весни рятувальникам доводиться стикатися з проблемою весняних паліїв сухої трави і збільшенням кількості пожеж, що виникають в результаті спалювання минулорічної сухої рослинності. При тому, мало хто замислюється про вплив такої діяльності на навколишнє природнє середовище та здоров'я оточуючих. Населення часто забуває, що при випалюванні сухої трави порушується коренева система рослин, від високої температури знищується родючий шар ґрунту, гинуть комахи і тварини. Але, саме головне, що страждає не тільки природа. Спалювання сухої трави часто призводить до великих пожеж та людських жертв. Від охопленої трави загоряються житлові будинки, господарські будівлі, сараї з худобою, гинуть люди. Нерідко вогонь переходить на лісові масиви і може прийняти загрозливі розміри, переходячи в торф'яні та лісові пожежі. А саме випалювання сухої трави часто призводить до торф'яних пожеж. Торф'яні пожежі охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню, особливо великих пожеж, коли горить шар торфу значної товщини. Торф може горіти у всіх напрямках незалежно від напрямку і сили вітру, а під ґрунтовим обрієм він горить і під час помірного дощу та снігопаду. Але, мабуть, найнебезпечніше - густий дим торфовищ, який стелиться низько над землею і є особливо небезпечним для здоров’я людей та екології в цілому, йдеться в повідомлення служби.

Щоб не допустити виникнення таких пожеж, Маневицький відділ УДСНС України у Волинській області закликає жителів Маневичиини припинити випалювати минулорічну траву, щоб уникнути можливої пожежі. Також у рятувальники просять не кидати незагашених цигарок на землю, як на полі, так і з автомобілів. Нагадують, що не слід розпалювати без потреби вогнищ і не залишати їх тліючими. А батькам нагадуть не послаблювати нагляд за малоліьніми дітьми під час відпочинку на природі.

Штрафи за підпал сухої трави становлять:

  • за порушення вимог пожежної безпеки в лісах – від 1530 грн.

  • за самовільне випалювання рослинності або її залишків – від 3060 грн.

  • За самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – від 6120 грн.

  • За забруднення атмосферного повітря – від 30 600 грн.

  • За знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу – від 91 800 грн.

Приєднуйтесь до Район.Маневичі у Viber, Telegram канал новин і групу для обговорень. А також Instagram

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
13 квітня
Вчора
11.04.2021
10.04.2021
09.04.2021
08.04.2021
07.04.2021
06.04.2021
05.04.2021