Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Маневицькі ліси засадять деревами, стійкими до уражень

17:17 13.02.2018
835

Перша лісівничо-наукова конференція відбулася у Лісівничому молодіжному центрі, що діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ».

У рамках конференції свої наукові розробки представили старший науковий співробітник Поліського філіалу УкрНДІЛГ Василь Бородавка та науковий співробітник Поліського філіалу УкрНДІЛГ Олена Бородавка, завкафедрою СНУ ім. Лесі Українки, професор Михайло Шевчук, кандидат сільськогосподарських наук, доцент СНУ ім. Лесі Українки Василь Войтюк, кандидат біологічних наук, доцент СНУ ім. Лесі Українки Лариса Коцун. Про це інформує прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Перш за все, науковці торкнулися питання стрімкого всихання соснових лісів внаслідок дії комах-шкідників та пов’язаних із ними хвороб. Фахівці галузі та науковці спільно шукають шляхи виходу із цієї кризи і сьогодні вже можна говорити про вагомі результати такої роботи. Про це зауважив голова наукової ради при обласному управлінні Анатолій Гетьманчук.

На переконання досвідчених фахівців, важливо провести лісовідновлення з урахуванням основних факторів, що посприяють цьому. Напрклад, уже найближчими роками в рамках спільного проекту з німецькими колегами заплановано поступово вводити горіх чорний, у бідніших природних умовах – дугласію. Щоб забезпечити якісне і своєчасне лісовідновлення, пріоритетно збільшуватимуться об’єми заготівлі насіння сосни, дуба, площі посівів на розсадниках тощо.

Найбільше вражених шкідниками та хворобами площ обліковано в Маневицькому, Любешівському та Камінь-Каширському районах. За словами Василя Бородавки, явище – феномен, оскільки короїдний спалах триває нетипово і раніше подібного не спостерігалося. Більше того, весь час цей спалах підсилюється і на пік ще не вийшов. Усе ж ситуацію лісівникам Волині вдалося взяти під контроль. Головна мета – запобігти подальшому поширенню всихання.

Науковці також виступили з пропозиціями щодо введення на лісових територіях інтродуцентів, наголошуючи, що це дасть змогу вирощувати насадження, стійкі до уражень. На увагу заслуговують озвучені пропозиції введення альтернативних насаджень.

За 20 років досліджень різних типів рослин напрацьовано об’ємний матеріал, зокрема щодо введення в культури нових видів дерев і кущів. Такі напрацювання допоможуть вирівняти співвідношення між листяними і хвойними породами, створити більш толерантні породи в нових умовах, зокрема в умовах потепління, забруднення середовища тощо.

На завершення учасники конференції заповнили анкети, розроблені та надані Лісівничим молодіжним центром, де вказали, на які напрямки необхідно звернути увагу під час подібних заходів у майбутньому.

Науковці запевнили: досвідом ділитися готові. А тому наступним кроком співпраці теоретичної науки та практичного лісівництва стануть своєрідні майстер-класи для практичного навчання майстрів лісу і відповідальних працівників лісогосподарських підприємств.

Таку роботу вже ініційовано провести на базі і Лісівничого молодіжного центру, і безпосередньо у лісогосподарських підприємствах області.

;
Коментарі
23 вересня
Сьогодні
Вчора
21.09.2018
20.09.2018
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин