Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Розповіли про фінансові перспективи ще не утвореної Маневицької ОТГ

10:25 09.03.2018
960

Команда Офісу реформ регіонального відділення Асоціації міст України на Волині в рамках проекту ПУЛЬС працювала у Маневичах.

Приїхали децентралізатори в селище не без причин: у лютому минув рік відтоді, як тут, відповідно до Перспективного плану формування територій громад Волинської області, вирішили створити селищну ОТГ, але з певних причин, на жаль, віз і нині там, – повідомляють у волинському відділенні Асоціації.

Втім, цьогоріч, з’ява на карті Волині, в передбаченому Перспективним планом форматі, спроможної, з гарною фінансовою перспективою Маневицької селищної ОТГ цілком реальна.

Саме про це йшлося під час зустрічі консультанта з юридичних питань Валентина Малиновського, бюджетних – Василя Грома та виконавчого директора Волинського РВ АМУ Богдана Самойленка з депутатами та посадовцями місцевого самоврядування. Захід відбувся в межах виїзної консультації організованої Волинським РВ АМУ, в рамках проекту ПУЛЬС, який Асоціація втілює за підтримки USAID.

– У жодному з районів області децентралізація не проходить із такими потугами. Із серйозними перешкодами формувалися Прилісненська та Колківська ОТГ, а нині – Маневицька. Вихід із патової ситуації – продовжити об’єднання у форматі, передбаченому Перспективним планом, який затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України. Маю надію, що довівши об’єднання до логічного завершення – перших виборів голови і депутатів – Маневицька ОТГ ввійде у 2019-ий як одна з потужних об’єднаних громад Волині, – наголосив Валентин Малиновський.

До речі, фінансові перспективи у майбутньої спроможної ОТГ досить хороші, їх присутнім озвучив консультант з бюджетних питань Василь Гром.

– Маневицька селищна ОТГ зароблятиме стільки грошей, що вистачатиме на життя і, за прогнозними розрахунками, реверсної дотації не буде, тобто віддавати державі нічого не доведеться. Це, як на мене, хороший варіант, як із фінансової точки зору, так і з політичної, щоб ніхто не дорікав, мовляв, створили громаду, а район втратить, від вас заберуть дохід до держбюджету, – зауважив Гром.

Він також наголосив, що у цій громаді є три серйозні чинники бути спроможною: добра тенденція до створення доданої вартості, достатня кількість населення, на яке рахують міжбюджетні трансфери і дві потужні школи з високою наповненістю класів та три дитсадки.

Тож присутні на зустрічі небайдужі маневиччани та представники сусідніх сільрад, вислухавши доповідачів, вирішили цьогоріч таки відсвяткувати створення Маневицької селищної ОТГ.

Богдан Самойленко, виконавчий директор Волинського РВ АМУ, розповів маневиччанам про важливу роль Асоціації у законотворчих процесах в Україні, впровадженні децентралізаційної реформи, відстоюванні інтересів місцевого самоврядування. Звернув увагу й на те, скільки зусиль #АМУ доклала, щоб землі за межами населених пунктів передати у комунальну власність об’єднаних громад, розповів про виданий Асоціацією за підтримки USAID практичний Посібник із передачі земель, який безоплатно розісланий усім громадам – членам АМУ.

До речі, оцінивши перспективи членства в Асоціації міст України, у Маневицькій селищній раді вирішили вже на найближчій сесії запропонувати депутатам проголосувати за членство в Асоціації міст України.

;
Коментарі
22 вересня
Вчора
20.09.2018
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
13.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин