Графіки погодинних відключень світла на Маневиччині: як це працює та чому це важливо

10 Липня 2024, 14:32
Електрична підстанція з численними дротами, ізоляторами та іншими електричними компонентами 454
Електрична підстанція з численними дротами, ізоляторами та іншими електричними компонентами

Споживачі кожної області, які не входять до переліку об’єктів критичної інфраструктури, поділені на 6 черг. 

Про це повідомили на сторінці НЕК «Укренерго» в фейсбук.

Черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават. Споживання в областях відрізняється за обсягами, оскільки залежить від рівня споживання критичної інфраструктури та кількості промислових підприємств, які імпортують понад 80% обсягу свого споживання (їх відключати не можна, відповідно до постанови Кабінету Міністрів).

Як споживання обмежують за чергами?

Скільки черг застосовувати у всіх регіонах одночасно – визначають у Диспетчерському центрі «Укренерго» для компенсації дефіциту енергії в системі. Дефіцит – це нестача електроенергії в системі, коли рівень споживання значно перевищує обсяг виробленої українськими станціями електроенергії та імпортованої з ЄС. Для того, щоб не відбулося масштабної аварійної ситуації, в Диспетчерському центрі «Укренерго» мають урівняти (збалансувати) рівень споживання до рівня наявної енергії в системі. Знаючи обсяг дефіциту, в «Укренерго» визначають кількість черг споживачів, яких мають відключити обленерго в кожному регіоні одночасно.

Скільки годин не буде світла?

Умовно, коли обленерго застосовують одну чергу графіків відключень – це 4 години обмежень на добу, дві черги – 8 годин обмежень, три черги – 12 годин обмежень, чотири черги – понад 12 годин обмежень.

Увага! Як протягом доби розподілити це навантаження, якою буде тривалість черги – відповідальність обленерго. Саме обленерго формують відповідні графіки для кожного регіону. В «Укренерго» визначають лише кількість черг, яку одночасно мають відключити всі обленерго в країні. Інформацію про те, який у вас графік погодинних відключень, дивіться на офіційних сайтах обленерго у вашій області та місті Києві, на їхніх сторінках у соцмережах.

Як може не бути світла 12 годин, якщо ви кажете, що три черги діють з 16:00 до 18:00 (наприклад)?

Коли три черги графіків відключень діють протягом всієї доби, то це означає, що в цю добу у вас сумарно буде 12 годин без світла. Якщо, наприклад, три черги відключень діють декілька годин, то для енергетиків це означає, що більша кількість споживачів обмежена в цей період. Але ще раз підкреслюємо: тривалість черги та її перемикання – визначають в обленерго у кожній області.

Читайте також: У Градді, Цмінах, Черевасі, Великій Яблунці та Довжиці вимикатимуть світло

Що таке «Укренерго» та обленерго і за що вони відповідають?

НЕК «Укренерго» – державний оператор енергосистеми України (оператор системи передачі).

«Укренерго»:

  • транспортує (передає) електроенергію магістральними високовольтними мережами класом напруги від 750 000 вольтів до 220 000 вольтів від електростанцій до мереж обленерго;
  • стежить за балансом між виробленою всіма українськими електростанціями енергією та рівнем споживання в країні;

Обленерго: У кожному регіоні є оператор, який розподіляє електроенергію з мережі «Укренерго» до споживачів мережами класом напруги від 110 000 вольтів до 220 вольтів.

«Укренерго» не постачає електроенергію безпосередньо споживачам, не визначає, з яких адрес споживачів складаються черги, не формує графіки відключень у будь-якому регіоні. Це – функції обленерго.

Чому обмежують споживання?

Головна причина застосування графіків погодинних відключень – наслідки восьми ракетних і дронових ударів по українських електростанціях, які росіяни здійснили з початку цього року. Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності. Ця потужність еквівалентна споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії.

На дефіцит потужності в системі також впливає зростання споживання через літню спеку. Наприклад, у вівторок 9 липня споживання зросло на понад 5%, порівняно із понеділком, 8 липня.

«Тож коли за графіком повертається світло, будь ласка, не вмикайте потужні електроприлади одночасно. За можливості, обмежте використання кондиціонерів», – йдеться в повідомленні.

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024