Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Осінній призов
Осінній призов

Жителям Маневиччини повідомили про особливості осіннього призову

14:30 30.09.2018
759

У 2018 році осінній призов громадян України на строкову військову службу триватиме 3 місяці, з 1жовтня по 31 грудня.

Його збільшив Президент України Петро Порошенко на один місяць з метою якісного відбору та у зв’язку із додатковим комплектуванням Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Уряд визначив чисельність громадян, які підлягають призову на строкову військову службу, – повідомляють у Кабміні.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України у жовтні – грудні 2018 року до Збройних Сил України та інших військових формувань для проходження строкової військової служби відправлять 17 тисяч 960 осіб. Першим етапом призовної кампанії є проходження всіма призовниками огляду стану здоров’я призовною медичною комісією, який розпочато вже з 3-го вересня.

Призову підлягають чоловіки віком 20-27 років, які не мають права на відстрочку, без судимості та проблем зі здоров’ям. Молодші юнаки, віком 18-19 років, можуть пройти службу в армії добровільно, за контрактом. Термін служби складає до 18 місяців. Для тих, хто має вищу освіту (магістр, спеціаліст) – до 12 місяців.

Окремі призовники мають право на відстрочку. Причиною відстрочки можуть бути сімейні обставини, стан здоров’я, навчання, професійна діяльність. Призовники не направляються для проходження строкової служби у зону ООС (АТО). Вони служать в місцях постійної дислокації військових підрозділів.

Керівництвом держави, та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

  • Передбачена виплата грошової допомоги у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, на 1 січня календарного року (у 2018 році це – 3,5 тисячі гривень).
  • Військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно встановленим норм.
  • Здійснюється щомісячна грошова виплата на особисті потреби.
  • При звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога.
  • Надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад).
  • Час проходження строкової в/служби зараховується до стажу роботи.
  • Зберігаються робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову.
  • Деякі інші соціальні гарантії.

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку, зобов'язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. Якщо призовник з якоїсь причини не отримав повістку, він зобов’язаний у 10-тиденний термін після початку призову самостійно з’явитися у військовий комісаріат.

Причинами неявки до військкомату можуть вважатися лише форс-мажорні ситуації, такі як стихійне лихо, хвороба призовника або смерть близького родича. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії. За такі дії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Ухиляння аж ніяк не сприяє підвищенню іміджу військової служби, а швидше навпаки – грає на руку усім ворогам нашої держави, захищати яку – конституційний обов’язок громадян України (стаття 65 Конституції).

Коментарі
20 листопада
Сьогодні
Вчора
18.11.2018
17.11.2018
16.11.2018
15.11.2018
14.11.2018
13.11.2018
12.11.2018
11.11.2018
10.11.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин