Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Маневицькі рятувальники розповіли як уникнути трагедій на воді

10:00 13.06.2018
259

В районному управлінні ДСНС розповіли якими є основні причини загибелі людей на водних об’єктах.

Купання у нетверезому стані, відпочинок на невпорядкованих пляжах, купання у місцях, де відсутні сезонні рятувальні пости, а також неконтрольоване купання дітей, все це може призвести до трагічних наслідків.

Рятувальники Маневицького району закликають мешканців бути обачними та дотримуватися основних правил поведінки на воді: купатися у спеціально обладнаних для цього місцях, там де є рятувальні служби, не заходити у воду напідпитку, утримуватися від далеких запливів, адже переохолодження – головна причина трагічних випадків.

Особливо необхідно пильнувати за дітьми – їхня поведінка на воді не передбачувана. А також рятувальна служба звертається до керівників органів місцевої виконавчої влади, голів об’єднаних територіальних громад (сільських, міських та селищних):

«Проконтролюйте обов’язкову наявність на водоймах розгорнутого сезонного рятувального поста. Він має бути повністю укомплектований підготовленими матросами-рятувальниками та оснащений рятувальним майном (кругами, жилетами, спеціальними човнами). Якщо у вашому селі чи селищі відсутні рятувальні пости, то встановіть таблички із інформацією про те, що тут купатись категорично забороняється», – коментує колектив служби порятунку.

Як уникнути трагедії на воді. Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях.

Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Не заходьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не ідіть у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби.

Особливо слідкуйте за дітьми. Їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків.

На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Особливості під час купання в гірських річках. Вони мають стрімку течію, що може збити з ніг. Дно і береги таких річок кам’янисті, тому можна отримати важкі травми при падінні.

Можна впасти, підслизнувшись на мокрому і слизькому камені, коли тільки входиш у воду. На морі треба завжди зважати на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду.

Не намагайтеся плисти проти хвилі. Варто бути обережними біля водорізів. Не пірнайте з них, бо можна впасти – вони дуже слизькі від водоростей.

Не запливайте за буйки! Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку. Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега.

Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву.

Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо.

Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді. Основною причиною загибелі людей на воді є страх.

У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпененністю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників.

Маневицький районний відділ УДСНС України у Волинській області

Коментарі
16 січня
Сьогодні
Вчора
14.01.2019
13.01.2019
12.01.2019
11.01.2019
10.01.2019
09.01.2019
08.01.2019
07.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин