Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Поліське ЛГ: розповіли подробиці методів захисту лісу від стовбурових шкідників
Поліське ЛГ: розповіли подробиці методів захисту лісу від стовбурових шкідників

Поліське ЛГ: розповіли подробиці методів захисту лісу від стовбурових шкідників

07:30 30.08.2018
529

Всі жителі Маневицького району останні роки спостерігають різкий темп всихання соснових насаджень, викликаних стовбуровими шкідниками (зокрема верхівковим та шестизубим короїдами).

Мабуть всі вже погоджуються, що найдієвіший метод боротьби з цими підступними шкідниками є своєчасне вирубування заражених дерев.

«Застосування хімічних методів боротьби може нанести непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. У різних країнах по різному підходять до питання боротьби з такими шкідниками», – розповідає інженер захисту лісу ДП «Поліське ЛГ» Руслан Навроцький.

Для прикладу, у США де жовта сосна всихає на десятках тисяч гектарів практикується спалювання деревини на місці. Подібні методи застосовують і німці. Але Україна не є такою багатою країною щоб дозволити пропадати деревині, яка може піти на потреби народного господарства. Адже на початкових стадіях всихання по верхівковому типу комлева частина ще є здоровою і з неї можна відібрати цінні сортименти.

Проте в літній період всихання відбувається блискавично (від появи перших ознак після заселення короїдів до появи рудої хвої, а це 5-та категорія стану дерев згідно діючих «Санітарних правил в лісах України», обов’язкова до вирубування), проходить 3-4 тижні.

І в цій ситуації лісівники повинні діяти швидко і оперативно. Але не всім відомо, що від часу виявлення пошкодженого насадження до моменту рубання дерев проходить складний процес , регульований відповідними дозвільними документами. Після виявлення осередку всихання працівник лісової охорони складає повідомлення про появу ознак погіршення санітарного стану лісових насаджень, де вказані причини та обсяги пошкодження, та доставляє його в лісгосп.

Під час відведення таких насаджень закладаються пробні площі. Після цього насадження обстежуються комісійно. До складу комісії що визначає доцільність призначення санітарної рубки входять представники лісгоспу, представники лісозахисного підприємства (інженери-лісопатологи) та представники органів місцевого самоврядування.

«За результатами такого обстеження складається акт обстеження насаджень, що потребують санітарної рубки, де обгрунтовується її необхідність. На основі акту лісопатологічного обстеження складається перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів, погоджений лісозахисним підприємством та обласним управлінням лісового і мисливського господарства. Перелік оприлюднюється на сайті управління лісового господарства. Складається перелік у строгій відповідності до вимог «Санітарних правил в лісах України», – зазначає Руслан.

Працівники лісової охорони ДП «Поліське ЛГ» проходять тренінги та навчання з правильного визначення причин всихання лісових насаджень та оформлення дозвільних документів. В залежності від того як швидко реагуватимуть та застосовуватимуть запобіжних заходів лісівники, буде розвиватися спалах розвитку стовбурових шкідників, який до речі, за прогнозами науковців у 2018-2019 роках досягне свого піку.

Коментарі

Жук

18:36 08.10.2018

Молодці! Знають добре свою справу!

17 лютого
Сьогодні
Вчора
15.02.2019
14.02.2019
13.02.2019
12.02.2019
11.02.2019
10.02.2019
09.02.2019
08.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин