Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Віктор Пронцевич
Віктор Пронцевич

«Робота лісника не така проста як здається на перший погляд», – Віктор Пронцевич

16:01 08.12.2020
2066

Пронцевич Віктор Петрович – майстер лісу Ново-Червищанського лісництва державного підприємства «Маневицьке лісове господарство» – усе життя присвятив роботі лісника.

Про це розповіли у пресслужбі ДП «Маневицьке ЛГ».

Чоловік закінчив Шацький лісовий коледж у 2010 році. У лісовому господарстві працює понад 12 років. Працювати розпочав із Камінь-Каширського міжгосподарського лісгоспу, а згодом потрапив у Маневицький лісгосп, де працює майстром лісу понад 10 років.

Читайте також: «Заготівля – не злочин, а лісівники – не злочинці», – директор Маневицького лісгоспу

Які все ж таки особливості роботи майстра лісу, та як вдало можна поєднати роботу лісника, сім’ю та дозвілля – дізнаєтеся далі.

– Майстер лісу – професія не лише відповідальна, а й фізично важка. Адже фактично це господар у лісі. Уся робота в обході покладена на плечі майстра лісу – посадка, догляд за культурами, лісові розсадники, прочищення, освітлення, контроль за рубками головного користування, вивезення деревини, побічне користування, заготівля лісового насіння, створення плантацій, заготівля новорічних дерев… Словом, роботи вистачає завжди. У межах моєї відповідальності 1850 гектарів, – розповідає лісник. Обхід досить не простий, бо він не суцільний, а ліси досить розкидані територіально. Кожного дня долаю десятки кілометрів, охороняючи ввірені мені лісові масиви. Об’їзд всієї території потребує багато часу, роботи вистачає на кожен день.

А як щодо робочого дня, чи можна його спланувати?

– Чіткого розпорядку робочого дня немає, багато чого залежить від періоду року, інколи закінчується робочий день до п’ятої, а інколи затримуюсь на роботі до ночі. Є також графік рейдових нічних чергувань, коли необхідно проїхати всю територію обходу і дороги, щоб перевірити, чи немає крадіїв. Робота лісника не така проста, як здається на перший погляд – хто не любить ліс, той не зрозуміє важливості та відповідального ставлення до природи.

Довідково: Планові роботи розпочинають навесні. Початок весни найактивніший та найвідповідальніший період роботи майстра лісу – це посадка лісових культур. Необхідно заліснити усі тогорічні зруби якісним посадковим матеріалом, дотримуючись відповідної схеми змішування.

– На території мого обходу є тимчасовий лісовий розсадник, за якими ведеться постійний догляд. Вирощуємо сіянці сосни звичайної. Таким чином забезпечуємо себе посадковим матеріалом для заліснення площ. Такі лісові розсадники є у кожного майстра лісу.

Зі слів Володимира Петровича, основним завдання лісників є не лише посадити культури, а й правильно та своєчасно здійснювати догляд за ними – це основна запорука доброї приживлюваності й швидкого росту дерев. Догляд за лісовими культурами виконуються протягом всього вегетаційного періоду тобто з квітня по жовтень місяць.

Читайте також: Лісники та новообрані голови громад Маневиччини обговорили співпрацю

Довідково: Літній період часу найспекотніший та найактивніший період роботи у майстра лісу. Настає пожежонебезпечний період, який триває до осені, необхідно уберегти ліс від пожежі, своєчасно виявити загоряння, швидко дістатися до місця підпалу та загасити осередок займання, а тому необхідний постійний огляд лісових масивів.

У Ново-Червищанському лісництві є пожежно-оглядова вежа, на якій встановили камеру відеоспостереження, яка дає можливість онлайн спостерігати за лісовими масивами та виявляти осередки займання.

– Щороку для запобігання лісовим пожежам лісниками створюються мінералізовані смуги та проводяться догляди за ними. На час пожежо-небезпечного періоду заїзди до лісових масивів перекриті шлагбаумами, постійно оновлюються об’єкти протипожежної агітації. У нашій справі кожна пора року особлива. Навесні необхідно вчасно посадити лісові культури, влітку необхідно зберегти ліс від пожежі, восени приходить час збору насіння (шишок, жолудів та ін.), виконуємо доповнення лісових культур, очищуємо ліс від захаращеності. А от взимку, коли досить сніжно та морозно, є можливість трохи перепочити та перевести дух. Хоча моя робота досить клопітка, але я відпочиваю душею в лісі. Робота в лісі надихає, а свіже повітря завжди налаштовує думки на позитивний лад, додає сил та енергії.

Читайте також: У теплиці Маневицького лісового господарства дозрівають плоди лимонів

Лісник стежить за дотриманням правопорядку в підпорядкованих кварталах від несанкціонованого полювання і незаконних порубок. Розповідає про рекреаційні пункти, в його обході їх є чотири (один великий та три малих).

– На жаль, досить часто люди нехтують нашою працею, не шанують зроблене та засмічують територію. Найбільше страждають рекреаційні пункти, в літній період доводиться чи не щодня прибирати та вивозити сміття з місць відпочинку. Звичайно, проблема засміченості лісових масивів сама по собі не зникає, а лісникам доводиться постійно прибирати та вивозити сміття із лісу. Це все залежить від свідомості та культури виховання людей, одні можуть вивезти сміття у відведене місце, а інші шукають для себе легших шляхів – залишають сміття у лісі. Та все ж таки хочеться, щоб кожен задумався про наслідки перш, ніж викинути сміття у лісі.

Як вдається усе поєднати? Робота, сім’я, дозвілля, відпочинок?

– Сам не знаю, проте вільний час завжди приділяю сім’ї та господарству, необхідно і дружині допомогти і з дітьми погратись. Моя сім’я багатодітна, разом із дружиною Антоніною виховуємо дев’ять діточок, уже маємо одного онучка. Мабуть через підтримку та взаєморозуміння дружини маю стільки сил та натхнення до роботи.

Читайте також: Лісники Маневиччини отримали міністерські відзнаки

Коментарі
Загрузка...
16 січня
Вчора
14.01.2021
13.01.2021
12.01.2021
11.01.2021
10.01.2021
09.01.2021
08.01.2021