Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Подробиці голосування у Нічогівці
Подробиці голосування у Нічогівці

«Я не пригадую в своєму селі нічого подібного», – Майя Москвич про подробиці переходу до ПЦУ

21:04 20.01.2019
1043

Громада села Нічогівка, що на Маневиччині, проголосувала про перехід церкви з Московського патріархату до Православної церкви України, майже одноголосно.

За протоколом зборів 101 за, 1-проти, 1-утримався, 4-не голосували, – пише Майя Москвич на своїй сторінці у Facebook.

«Я не пригадую в своєму селі нічого подібного! На збори прийшли всі – і молоді і старі і з міст поприїжджали – реально зібралася вся громада!» – коментує спортсменка.

Частина зі слів виступаючих на зборах громади:

«...на фронті я не зустрів жодного священника Московського патріархату. Були навіть бабтисти, а з Московського нікого...»

«...хіба це українська церква, яка викреслює зі списку «За Упокій» тих хто ходив в іншу церкву?... Я хочу щоб в моїй церкві служба закінчувалась словами: Боже єдиний великий, Ти нам Україну храни!...»

«...нас вчили іншї історії, ми були жовтенятами і піонерами, нам в голови вкладали не правду. Ми вірили в одне, тепер ми знаєм правду і нема ніякого гріха і сорому в тому щоб змінити позицію, на правильну. Є Україна, є українська мова, є українська нація, чого ми не можем мати українську церкву...?»

«...коли ми будували церкву багато людей казали давайте зразу зробимо її українською. Але тоді українська була ще не канонічною. Тепер Українська церква канонічна...»

«... Томос це не просто папірець. Це значить що ми частина світового православ`я. Ми визнані Константинополем. А вони кажуть Кирил вищий за Варфоломія, як таке може бути?...»

«...хтось був на Майдані, хтось пішов на війну - всі творили сучасну історію України, кожен в міру своїх можливостей. А зараз до творення історії може долучитися кожен, не виїжджаючи з села! Путін пішов на нас війною, забрав в нас частину території але втратив значно більше. Створення української церкви - це беззаперечне свідченння що в нашій боротьбі Бог з нами!...»

Рішенням громади визначили наступним кроком – офіційна реєстрація переходу в органах державної реєстрації.

«З раніше колись затурканого, нічим не примітного села, в яке навіть маршрутка не заїжджала - ми в оду мить стали свідомим селом! Я пишаюся своїми односельчанами! Воістину мені тепер не соромно буде казати, що я родом з села Нічогівка, села, котре в числі перших на Волині прийняло рішення бути вільним від Москви!» – зазначила жителька села Майя Москвич.

Читайте також: Парафія в Нічогівці вирішила перейти до Православної Церкви України.

Коментарі
20 вересня
Вчора
18.09.2019
17.09.2019
16.09.2019
15.09.2019
14.09.2019
13.09.2019
12.09.2019
11.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин