Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Лісівники провели відкритий урок у маневицькій школі
Лісівники провели відкритий урок у маневицькій школі

Лісівники провели відкритий урок у маневицькій школі

11:17 08.05.2019
761

Лісівники державного підприємства «Поліське лісове господарство» провели відкритий урок у Маневицькій загальноосвітній школі 1-3 ступенів №1 імені Героя України Андрія Снітка.

Із вступним словом перед учнями 6-8 класів виступив головний лісничий Анатолій Іщик, який розповів про усі переваги лісів.

«Ліси нас годують і вдягають, допомагають вчитися і навіть лікують. Вони – джерело цінних ресурсів, виділяють кисень і поглинають вуглекислий газ, домівка для багатьох рідкісних видів рослин та тварин. З лісу, зазвичай, люди повертаються не з порожніми руками, а з ягодами, грибами, горіхами, цілющими травами», – зазначив лісничий.

Також розповів у чому полягає професія лісівника (лісовідновлення, вирощування садивного матеріалу, рубки формування та оздоровлення лісів, у тому числі рубки догляду в молодняках, рубки головного користування) та яким важливим є лісгосп для громади.

Далі із промовою виступила інженер лісових культур Наталія Падалюк, яка розповіла шість основних фактів про те, навіщо нам багато лісу, а саме:

  • Ліси протидіють ерозіям та зсувам ґрунту.
  • Запобігають посухам.
  • Запобігають повеням.
  • Ліси ведуть запеклу боротьбу із шкідниками.
  • Очищують повітря і допомагають у боротьбі із збудниками хвороб.
  • Ліси охолоджують міста.

Також у формі діалогу поговорили про те, з чим у дітей асоціюється слово ліс (кисень, зелень, радість, квіти, гриби, відпочинок). Також обговорили яку шкоду завдають люди своїми вчинками та діями для лісу. В першу чергу це розведення багаття у непризначених для цього місцях, випалювання сухої рослинності та засмічення лісових масивів через несанкціоноване вивезення сміття та утворення, в результаті, стихійних сміттєзвалищ.

Читайте також: Школярі Маневиччини взяли участь в акції «Чистий ліс».

У вигляді презентації, розповіли дітям про роботу, яку лісівники Поліського лісгоспу активно проводять із молоддю, щоб виховати у них любов до природи рідного краю. А саме, про шкільні лісництва, що функціонують на базі лісгоспу, участь школярів та активістів у акціях «Майбутнє лісу у твоїх руках» та «Чистий ліс», спільно організовані свята, наприклад, «Свято зустрічі птахів», допомога сільським радам та ОТГ, про спеціально облаштовані лісівниками рекреаційні пункти.

Читайте також: Як зустрічали та що робили для птахів у Великій Яблунці.

Розповіли як ліквідовують пожежі на землях сільськогосподарського призначення та сміттєзвалищах (13 випадків загоряння з початку року), усунення проблем несанкціонованих сміттєзвалищ поблизу сіл та лісових масивів, та небезпечні знахідки, які можуть трапитися у лісі та як поводити себе у таких ситуаціях (знайдені снаряди часів Другої світової війни).

Читайте також: У Старому Чорторийську знайшли артилерійські снаряди часів Другої світової війни.

Коментарі
25 червня
Вчора
23.06.2019
22.06.2019
21.06.2019
20.06.2019
19.06.2019
18.06.2019
17.06.2019
16.06.2019
15.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин