Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Маневицькі рятувальники нагадали про правила, які збережуть врожай від пожежі у жнива
Маневицькі рятувальники нагадали про правила, які збережуть врожай від пожежі у жнива

Маневицькі рятувальники нагадали про правила, які збережуть врожай від пожежі у жнива

11:00 05.07.2019
521

Для працівників сільського господарства Маневицького району настає гаряча пора року – збирання врожаю зернових культур.

В господарствах триває підготовка техніки. Одним з найважливіших питань в цьому напрямку є приведення техніки в задовільний технічний та протипожежний стан, забезпечення її первинними засобами пожежогасіння, – пояснюють у Маневицькому РВ УДСНС України у Волинській області.

До початку жнив вся збиральна техніка повинна мати налагоджені системи живлення, змащування, охолодження, запалювання, а також бути обладнаною справними іскрогасниками. Вся збиральна техніка повинна бути оснащена первинними засобами пожежогасіння, а саме:

  • Комбайни та трактори – двома справними сертифікованими вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами – хлопушками.
  • Автомобілі – справним вуглекислотним або порошковим вогнегасником, однією штиковою лопатою.
  • Паливозаправники – трьома справними порошковими або вуглекислотними вогнегасниками, ящиком з піском об’ємом 0.05 куб. м, штиковою лопатою, кошмою.

Вогнегасники повинні бути порошковими або вуглекислотними, обов’язково опломбованими та мати бирку з вказанням дати перезарядження. Забороняють використовувати застарілі вогнегасники та ті, що не мають сертифіката якості або з простроченим терміном перезаряджання, технічного обслуговування.

  • Усі транспортні засоби повинні мати вимикачі «маси».
  • Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальними металевими ланцюгами, які торкаються землі.
  • Всі збиральні загони необхідно забезпечити протипожежними ланками – ємністю з водою, пристосованою для пожежогасіння, та трактором з плугом.

Хлібні поля в період молочно – воскової стиглості в місцях прилягання їх до залізничних колій, шосейних та ґрунтових доріг, лісосмуг, будівель та споруд необхідно обкосити та оборати захисними смугами не менше 4 м завширшки.

В період дозрівання зернових поля також необхідно розбити на ділянки не більше 25 гектарів, зробивши прокоси 8 метрів завширшки та проорювання 4 м. В місцях можливого перебування людей – вздовж доріг, поблизу будівель та споруд поблизу хлібних полів слід встановити знаки пожежної безпеки та великогабаритні пано.

Коментарі
24 липня
Сьогодні
Вчора
22.07.2019
21.07.2019
20.07.2019
19.07.2019
18.07.2019
17.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин