Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Боржників аліментів змусять більше працювати
Боржників аліментів змусять більше працювати

Боржників аліментів змусять більше працювати

12:00 11.07.2019
1166

Посилили відповідальність за несплату аліментів та збільшили строк звернення і період, за який може бути стягнуто аліменти.

Передбачають, що несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання – тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 360 годин, – пояснили у Головному територіальному управлінні юстиції Волині.

Несплата аліментів на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Законом зменшили сукупний розмір заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт. У разі вчинення повторного протягом року адмінправопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів, передбачено застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 годин.

Проте, не всіх осіб можна притягнути до суспільно-корисних робіт. Їх не призначають особам, визнаним інвалідами 1 або 2 групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років та чоловікам старше 60 років. Суспільно корисні роботи боржник має виконувати у вільний від роботи чи навчання час і за їх виконання порушнику нараховуватимуть плату за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюють погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

Також законом запровадили необхідність подання заяви про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини понад 6 місяців для осіб, які матимуть намір входити до складу Кабінету Міністрів України, обіймати посади державної служби категорії «А та Б», заступників міністра, а також реєструватися кандидатами у народні депутати й депутати місцевих рад.

У цьому році за ініціативи державних виконавців винесли 328 постанов про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. З 1 січня 2019 року, завдяки застосуванню нових обмежень, державними виконавцями юстиції Волині стягнуто 220 729 тис. грн, які спрямували на виплату аліментів (Маневичі – 10 постанов та стягнули 3552 грн).

Коментарі
22 липня
Сьогодні
Вчора
20.07.2019
19.07.2019
18.07.2019
17.07.2019
16.07.2019
15.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин