Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Сільський голова не має сидіти на місці», – Сергій Ковбасюк

14:03 18.02.2018
1468

Сергій Ковбасюк Великоосницьким сільським головою працює з листопада 2015 року. Сюди він прийшов із посади директора місцевої школи і ось уже третій рік трудиться на благо своїх селян.

– Звідки ви найбільше отримуєте податків, які потім формують бюджет сільської ради?

– Основним платником податків є ДП «Колківське ЛГ». Найбільше надходжень ми отримуємо за санітарні рубки, оренду землі та за суцільну санітарну рубку. Невеличкі надходження також йдуть від підприємців (магазинчики, кіоски). Підприємство «Артіль», яке видобуває щебінь, орендує в нас землю. Вони давно вже викупили приміщення.

– Зараз у Маневицькому район дуже активно працює ТОВ «Баффало». Чи працює ця компанія уже на території вашої сільради?

– Коли вони тільки починали свою діяльність на території Красновільської сільської ради, вони зверталися й до нас. Депутати тоді погодили, але люди не були добре проінформавані, тому вони виступили проти. Наразі я їм запропонував, що всі ділянки, які ми маємо в резерві, вони можуть використовувати. Тому чекаємо відповідь.

– Скажіть, а яких інвесторів ви вже залучили?

– Нашого бюджету вистачає лише на зарплатню, дрібні проекти та ще якісь малі питання. Хоча він вдвічі збільшився у порівнянні з 2015 роком. Минулого року інвестором виступив Колківський лісгосп. За їхній рахунок зробили дорогу по вулиці Лісова у Великій Осниці. А цього року місцевий житель Ілля Басараб зробив ще одну дорогу по вулиці Молодіжна.

– Є інвестори, яких ви ще хотіли б залучити?

– Наперед не хочу говорити. Є люди, які цікавляться, але я не впевнений, яким буде результат. Наприкінці минулого року ми виставляли землі резерву і запасу (дві ділянки) на торги, але жоден учасник не зацікавився ними.

– Як відбувається розвиток освіти на Вашій території?

– Наразі на території сільської ради майже всі установи в хорошому стані. Почали ми, звичайно, зі школи. Коли ще працював директором, то всіх сил прикладали, щоб вона мала естетичний вигляд. Щоб дітям давати знання, то потрібно й створити умови. Можете самі глянути і переконатися, що вона в нас в дуже хорошому стані. Не так давно зробили ремонт, але скільки коштів пішло не скажу, бо фінансування проводиться через відділ освіти Маневицької РДА.

Знаю, що у вас є проблеми з освітленням вулиць. Як ви плануєте її вирішити?

– Освітлення в нас не підключено в селі Заріччя. Тут неправильно склали проект, потрібно було робити капітальним ремонтом, а зробили поточним. Про цю проблему в районі знають, тому її вирішать.

Як Ви ставитеся до децентралізації? Хотіли б приєднатися до якоїсь громади?

– Позитивно! Рано чи пізно такі об’єднання наберуть обертів. Проте хотілося б, щоб ці громади створювалися обдумано, аби кожне село отримувало максимум. Стосовно Великої Осниці, то ті сільські ради, які багатші – не дуже бажають об’єднуватись, а в ті, які мають менший бюджет, то немає сенсу.

З якими питаннями до Вас найчастіше звертаються селяни?

– Найбільше їх турбує стан доріг. Також зараз актуальне питання відсутності фельдшера у Великій Осниці.

– Чи є проблема доїзду місцевих жителів до інших сіл та міст?

– Сполучення у нас добре. Дорогою Колки-Маюничі прямують всі автобуси, які йдуть на Вараш. Тільки відрізок дороги від Осниці до Маюнич дуже поганий, але це питання поки не вдається вирішити.

Скажіть, Ваша сільська рада відчуває фінансову підтримку від районної влади?

– Так. Найбільше виділяють коштів на дороги, ФАПи. На нашій територї є три ФАПи і кожного року по одому ми робимо капітальний ремонт. Такі ремонти провели у ФАПах Малої Осниці, Заріччя, цього року плануємо відремонтувати ФАП у Великій Осниці.

– Як проходить робочий день сільського голови?

– Буває по різному. Доводиться багато часу проводити у відрядженнях. Роботою на місці має займатися помічник, секретар. Сільський голова не має ж сидіти на місці. Потрібно привозити щось нове у свою сільську раду, свіжі ідеї, інвесторів.

Спілкувалася Іванна СОЛОМАНЧУК

Коментарі
21 лютого
Вчора
19.02.2019
18.02.2019
17.02.2019
16.02.2019
15.02.2019
14.02.2019
13.02.2019
12.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин