Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Маневиччина: до відома керівників сільськогосподарських підприємств та пасічників району

14:00 29.05.2018
413

Управління регіонального розвитку райдержадміністрації Маневицького району хоче донести важливу інформацію до сільськогосподарських підприємств та пасічників району.

З метою захисту бджіл від шкідливої дії пестицидів, що застосовуються при обробітку медоносних сільськогосподарських культур (ріпак, соняшник та інші) звертаємо вашу увагу на те, що згідно статті 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ.

При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Власники пасік повинні обов’язково зареєструватись в сільській раді або ОТГ, на території, якої вони знаходяться і своєчасно інформувати сільську раду, ОТГ, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевозках.

Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку рослин, бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.

Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні».

Обробку нектароносів проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові та вечірні години. Допускається проведення їх в денний час в похмуру прохолодну погоду, коли бджоли не вилітають із вулика.

На межах ділянок оброблених пестицидами, повинні бути встановлені знаки безпеки.

Під час цвітіння плодово-ягідних рослин, ріпаку, гірчиці та інші медоносних культур не можна проводити обробку пестицидами, інакше квіти можуть отримати опік, а бджоли і інші корисні комахи-обпилювачі загинути. Обробку потрібно проводити в фазу бутонізації до цвітіння.

Працівники, які працюють з пестицидами і агрохімікатами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск (посвідчення) до робіт з пестицидами і агрохімікатами.

Порушення законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену згідно статті 21 Закону України «Про захист рослин» та статті 38 Закону України «Про бджільництво» і Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Коментарі
17 лютого
Сьогодні
Вчора
15.02.2019
14.02.2019
13.02.2019
12.02.2019
11.02.2019
10.02.2019
09.02.2019
08.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин